Odżywianie

1. Coca-Colę zastąp sokiem. Zamiast tych wszystkich słodkich napojów, które piłeś do tej pory, zacznij pić dużo wody!
  2. Jedz dużo surowych warzyw i owoców.
  3. W miarę możliwości rozbij posiłki na 4-5 mniejszych a nie najadaj się do syta! Większa ilość posiłków polepszy przemianę materii, nie pozwól, by najciężej pracująca częścią Twojego organizmu był Twój żołądek! Pamiętaj też, że zróżnicowane posiłki i różne źródła składników to podstawa.
  4. Im mniej przetworzone jedzenie tym lepiej, tak wiec surowa marchewka jest lepsza od gotowanej, a to co grillowane jest lepsze od tego, co smażone. Zachowajmy kolejność: surowe-> gotowane -> grillowane-> smażone.
  5. Wiem, że trudno to zrozumieć, ale słodycze i chipsy to największy wróg sportowca! Jak tylko możesz, unikaj pustych kalorii, które może są smaczne, ale zamiast mięśni, gromadzą tłuszcz.
  6. Ostatni posiłek jedz około 2h przed meczem (rozgrzewką przed meczem)/treningiem -  godzinę przed meczem zjedz banana. Nie jedz też tuż przed snem, Twój żołądek także chce iść spać, nie męcz go.
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości